Duvar Koruma Taşı Seçenekleri

Duvar Koruma Taşı Seçenekleri

Duvar Koruma Taşı Seçenekleri

Kayseri yöresinde bulunan taş ocağı işletmelerinin ürün olarak piyasaya sundukları yapı taşı seçeneklerinin başıda duvar koruma taşları gelmektedir.

Bizi dış taraf dediğimiz yaşam bölgesinde oluşacak geceye karşı güvenlik önlemleri, su baskını, toprak kayması, dere yatağı veya nehir kenarlarına yakın yapıların duvar ve bahçe kısımlarını korumak için kullanılan su taşkını önlemleri için kullanılan duvar koruma taşı dediğimiz kayseri taşı kullanılmaktadır. koruma taşları özellik olarak su taşkının karşı kullanılacağından örüldüğü duvar da sürekli su ile temas edecek demektir. kayseri taşının doğal özelliklerinin başında yüzyıllar boyunca özelliğini yitirmeden her türlü olumsuz koşula ragmen dayanıklılığını koruyarak çürümeden bulunduğu yapıyı korumasıdır.

yapı taşı ve duvar taşı seçimlerinizde dikkat edilmesi gereken en önemli özellik seçeceğiniz taşın uzun ömürlü olup olmayacağıdır. kayseri duvar taşı ve yapı taşı gurubunda bulunan yapı andezit taşı, duvar bazalt taşı yüzyıllar öncesinden günümüze yapılardaki yerini koruyarak geldiğinden doğal süreçte testten geçerek yapı ve duvar için tercih edilmesi gereken taş çeşidi olduklarını tarihlerini yazarak ispatlamışlardır. 

Duvar koruma taşı seçenekleri için Karayel Taş Ocağı üretim tesislerinde sergilenen doğa kayseri taşı çeşitleri hakkında telefon veya whatsapp hattı üzerinden görüntülü bilgi talep edebilirsinzi.

Unutmamalısınız; ki;  yapı olarak adlandırılan binalar, köprüler, yollar, hastaneler, parklar parklar gibi yapı taşlarının kullanıldığı duvar ve zeminlerin kullanışlı uzun ömürlü olmasını sağlayan duvar için kullanılan taşın, zemin yapı için kullanılan taşın yapıya uygun duvar örülme tekniği ile uyumlu taşın seçimi ile mümkündür.